Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Tunel mezi Makarskou riviérou a vnitrozemím bude zprovozněn v červnu

Tunel na Makarskou riviéru

Tunel Sveti Ilija se nachází mezi vnitrozemským městem Zagvozd (přesněji Rastovac) a letoviskem Baška Voda na Makarské riviéře. Tunel se začal budovat v letech 2008 a měl byt otevřen již v roce minulém roce. Bohužel práce na tunelu se v roce 2011 téměř zastavily z důvodu nedostatku peněz. Nakonec se v roce 2012 na tunelu opět začalo pracovat a nově chorvatské ministerstvo dopravy oznámilo, že by tunel Sveti Ilija měl být zprovozněn již v červnu tohoto roku (2013).

Příjemnější cesta na Makarskou riviéru

Nový tunel Sveti Ilija velmi usnadní a zkrátí cestu na Makarskou riviéru. Turisté budou moci jet po dálnici A1 ze Zábřehu až k exitu Zagvozd. Celková délka tunelu Sveti Ilija je 4249 metrů a je tak 4. nejdelší tunel v Chorvatsku. Navíc mu patří prvenství ve výšce nadloží, které tvoří více jak 1300 metrů (protíná horu Sv. Ilija). Tunel bude 4 proudový a bude zpoplatněn v podobě mýta. To bude vybírané v mýtnicích jak jsou turisté v Chorvatsku zvyklí. Cena za jeden průjezd tunelu Sveti Ilija bude 20,-Kuna (resp. cca. 3,- Eura = 75,-Kč). Cena za vybudování tunelu se vyšplhala téměř na 500 milionů Kun (tedy cca. 1,8 miliardy korun.

Zaplatit za průjezd tunelem se vyplatí

Při cestě do letivisek Brela, Baška Voda, Promanja, Makarska, Tučepi, Podgora se určitě vyplatí za tunel zaplatit a využít jej. Tunel Sveti Ilija vám urychlí cestu a ušetří také nervy v podobě někdy přecpané tzv. dalmácké magistrály, která vede okolo moře. Těšit se tak můžete na snadnější a rychlejší dopravu. Více informací o cestě do Chorvatska najdete na našich stránkách.

Fotografie tunelu Sv. Ilija

Budování tunelu Sv. Ilija

Sv. Ilija - tunel Makarská

Zveřejněno: 21.03.2013 10:15Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru