Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Plánovaná lanová dráha z Makarské na pohoří Biokovo

Lanovka - Makarska-Biokovo

Makarská riviéra a její hlavní středisko Makarská je velice populární nejen u českých turistů. K ještě větší atraktivitě pro tento chorvatský region by měla napomoct plánovaná lanovka, která by spojovala Makarskou a Chráněnou krajinou oblast Biokovo. Aby tento ambiciózní plán mohl být uskutečněn, je nutné schválit nový územní plán. Na změně se pracuje již více jak 10 let a stále nebyl “dotažen” do konce.

Podle chorvatského serveru Slobodna Dalmacija je již několik zahraničních investorů připraveno ihned investovat do projektu lanové dráhy z Makarské do pohoří Biokova okolo 10 až 15 miliónů eur. Mezi hlavní zájemce o lanovou dráhu patří rakouská firma zabývající se výrobou lanovek (Leitman) a stavební firma Strabag (známa také z ČR).

Informace o lanovce

Lanová dráha by měla ročně dopravit až 150 000 turistů. Její celková délka by měla být okolo 2700 m a převýšení lanovky by mělo činit 1200 m. Lanovka by měla z Makarské vést na horu Vošac s výškou 1 422 m.n.m. Zájem u turistů by byl velký. Dnes pro návštěvu pohoří Biokova musíte absolvovat složitou cestu. Nová lanová dráha by ulehčila tuto dopravu a zároveň by přinášela nemalé peníze pro místní region. Vrchol Vošac byl vybrán záměrně. Podle mnohých úřadů a lidí má hora Vošac nádherné výhledy na celou oblast Střední Dalmácie a přilehlé ostrovy.

Střední Dalmácie - Makarská

Nejenom čeští turisté dnes mohou doufat, že se úřady pokusí o co nejrychlejší vyřešení veškerých potřebných formalit a lanová dráha z Makarské na vrchol Vošac bude zprovozněn co nejdříve.

Zveřejněno: 09.04.2011 07:21Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru