Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

V Dalmácie má vyrůst druhé největší letiště v Chorvatsku!

Chystané letiště - Vrgorac (Makarská riviéra)

V minulých týdnech skupina zahraničních investoru má ambiciózní plán ve Střední Dalmácii a to vybudovat v okolí Makarské riviéry druhé největší letiště v Chorvatsku.

Jak píše chorvatský deník Slobodna Dalmacija, skupina investorů ze zahraničí již navštívila dalmátské vnitrozemí v okolí vesničky Vrgorac a to za účelem vyhledání vyhovujícího místa pro nově budované letiště.

Nové letiště v okolí Makarské riviéry

Hlavním důvodem pro budování nového letiště je stále se zvyšující nárůst turistů. Mnoho nových návštěvníků preferuje leteckou dopravu. Je to rychlejší a v případě nízkonákladových leteckých společností také téměř stejně drahé, jako cesta do Chorvatska automobilem.

V současné době narůstá počet turistů, kteří létají k moři na krátký čas. Většinou jen na pár dní popřípadě na prodloužený víkend, ale o to častěji.

Největší zájem nových investorů je o území nacházející se v okolí obce Vrgorac. Investoři hledají kus území, které musí mít alespoň 3 kilometry rovné plochy pro novou přistávací plochu.

Dalším požadavkem je těsná blízkost s nově vybudovanou dálnicí A1, blízkost mezinárodní hranice a další dobrá dopravní obslužnost (budoucí vybudování autobusových linek apod.).

Investoři navštívilo místo po 10 dnech znovu spolu s inspektory a projektanty. Vysoký zájem dokládá jejich třetí návštěva během krátké doby, kdy si na pomoc vzali také drony a celé okolí mapovali pomocí dronů.

Letiště ve Splitu - Chorvatsko

Pohled na letiště ve Splitu.

Proč právě letiště v okolí Makarské riviéry?

Ačkoliv se již nyní nacházejí letiště ve Splitu a Dubrovníku, obě tato letiště mají své nevýhody. Letiště v Dubrovníku je pro svou vzdálenost a špatnou dopravní obslužnost téměř nevyužívané pro stovky tisíc turistů směřujících právě na Makarskou riviéru.

Věděli jste, že v roce 2016 prošlo branami letiště ve Splitu přesně 2 289 987 turistů? Oproti roku 2015 se jedná o nárůst více jak 334 tisíc pasažérů.

Oproti tomu letiště ve Splitu má lepší polohu, ale nemá prostor pro své rozšíření. Navíc zvyšující se letecký provoz nepřispívá v okolích letoviscích k prožitku příjemné dovolené.

Zveřejněno: 19.01.2017 13:38Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru