Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Viganj (Pelješac)

Viganj - Chorvatsko dovolená

Viganj je menší chorvatské letovisko v západní části jižního pobřeží poloostrova Pelješac. Trvale zde žije okolo 330 obyvatel. Městečko najdete v zátoce západním směrem od mysu Sveti Liberan. Letovisko je vzdáleno od Orebiče jen asi 10 kilometrů západním směrem. Místní obyvatelé se živí pěstováním ovoce a rybolovem.

Zajímavostí je, že v okolí Viganju najdete spoustu rostliných druhů, které zde byly dovezeny v minulosti. Tím, že letovisko leží na jižním pobřeží poloostrova Pelješac, tak je chráněno před větry z pevniny a je zde stabilní teplé počasí. Zdejší okolní moře a pláže si zamilovali ve velkém surfaři. Zdejší kempy a penziony jsou v letních měsících plné právě těchto turistů.

V blízkosti letoviska Viganj se nachází významná archeologická lokalita. Nachází se naproti mysu Sveti Liberan v moři, kde ztroskotala v 1.-2.století n.l. obchodní loď.

Ubytování, apartmány a koupání – Viganj

Viganj - windsurfingJak již bylo řečeno, najdete zde hned několik kempů – kempy Antony Boy, Maestral a Liberan. Ty leží v blízkosti moře a jsou dobře vybaveny. V letovisku nenajdete hotel. Ubytovat se zde můžete v soukromí a využít široké nabídky apartmánů. V naší nabídce najdete 10 apartmánů v tomto krásném letovisku.

Viganj se může pyšnit nejkrásnější pláží na jižním pobřeží poloostrova Pelješac. Pláž najdete na mysu Sveti Liberan. Jedná se o oblázkovou pláž, která je tvořena bílými oblázky. Moře je zde čišté. Právě tato oblast je vyhledávány sportovci, kteří zde provozují windsurfing.

Výlety do okolí

  • Navštívit můžete okolní letoviska Kučište nebo Lovište.
  • Viganj je považován za výchozí bod pro výstup na vrchol Sveti Ilija s výškou 961 metrů.
  • Pěší turistika po okolních kopcích.
  • výlet do města Orebič (hlavní město poloostrova Pejlešac). Odtud můžete vyrazit trajektem na ostrov Korčula.

Nabídka apartmánů a ubytování

Níže naleznete výběr apartmánů, které jsou volné v následujícím týdnu. Pro kompletní přehled klikněte zde. Výsledky pak můžete upravit volbou dalších parametrů ve vyhledávání.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php:301 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php(339): TempImg->fileExist('013aa4406955b4b...') #1 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(47): TempImg->getCacheUrl(Object(SimpleXMLElement)) #2 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(152): ApartmentList->getImgUrl(Object(SimpleXMLElement)) #3 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/pagetemplate-locality.php(73): ApartmentList->printData() #4 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-includes/template-loader.php(74): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-blog-header.php(16): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php on line 301