Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Makarská

Makarská apartmány

Chorvatské letovisko Makarska patří dlouhodobě k top nejvyhledávanějším destinacím na celém chorvatském pobřeží. Město najdete v Jižní Dalmáci, přesněji necelých 65 kilometrů od Splitu (v blízkosti Splitu se nachází letiště). Makarska je nejrušnějším střediskem celé oblasti (Makarské riviéry). Riviéra se táhne od Brely (na severu) až po letovisko Gradac (na jihu) a měří celkem 60 kilometrů. Makarska má také známé léčebné středisko Biokovka, kde se léčí choroby dýchacích cest a pohybového ústrojí (středisko znají také čeští pacienti).

Makarská riviéra má velice příjemné podnebí s velkým počtem slunečních dnů. Jako na celé riviéře, tak přímo v Makarské najdete bujnou vegetace (především pak borovicové háje). Ty sahají až k oblázkovým plážím a zpříjemňují pobyt hlavně v letních měsících. Dnešní letovisko Makarska se postupně rozrůstá od moře směrem do svahů Biokovo. Letovisko dnes dělí jadranská magistrála na část u pobřeží a část ve svazích. Většina apartmánů a ubytování v soukromí se nachází v části u moře.

Hotely, ubytování a apartmány – Makarska (Chorvatsko)

V Makarské najdete nejznámější hotely Chorvatska. Ty nej jsou Hotel Biokovka, Hotel Park Makarská, Hotel Osejava nebo Hotel Meteor (ten je vhodný pro náročnější klientelu – vnitřní bázen, wellness, fitness, tenisové kurty atd.). Hotel Biokovka nabízí kombinaci dovolené s ozdravným pobytem a léčebnými procedůrami.

Makarska nabízí také mnoho apartmánových komplexů, penzionů nebo apartmánových vil. Široká je zde také nabídka ubytování v soukromí a pronájmu apartmánů všeho druhu. Apartmánů je zde skutečně hodně. V hlavní sezónu však musíte počítat s jejich vysokou obsazeností a cenou. V naší nabídce najdete asi 50 různých apartmánů.

Koupání a pláže Makarské

Chorvatsko apartmányNejznámější pláží v Makarské je pláž Donja Luka, která se táhne v délce 1,5 km od centra Makarské až k nejlepším hotelům v severní části Makarské. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi (pozvolné klesání) a je celá oblázková. Celá pláž je chráněna borovými lesy. Pláž Donja Luka byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou určující kvalitu. Další krásné pláže najdete na druhé straně města v jižní části. Hojně je ke koupání využíván také poloostrov Sveti Petar a Osejav. Severním i jižním směrem od Makarské pak naleznete hned několik krásných zátok, kde se můžete také vykoupat. Naturistům je určen naturistická pláž (Makarská), kterou najde jižním směrem od města.

Sportování vyžití na Makarské

V Makarské najdete veškeré sportovní vyžití, které si lze jen představit. Cyklistika, tenisové kurty, volejbal, kopaná, paragliding, windsurfing, škola potápění, jachting, vysokohorské túry do pohoří Biokovo, rybaření nebo jeskyňářství.

V Makarské se koná hned několik velkých a významných sportovních událostí. Za všechny jmenujme například tenisový turnaj Makarska Open (koncem března), Veslařská regata (v květnu), Regata chorvatských námořníků (začátkem září) nebo Mistrovství ve sportovním rybolovu (konané v srpnu).

Zábava a noční život

Apartmány Makarska levněJak již bylo řečeno, jedná se o jedno z nejživějších středisek Chorvatska. Proto zde najde desítky restaurací a taveren, které jsou doplněny o bary a noční kluby. V Makarské najdete hned několik diskoték a tanečních teras, kde hraje hudba každý den. Originální je diskotéka v jeskyni, která se nachází na poloostrově naproti centru města. Noční život zde tepe do ranních hodin a každý si zde příjde na své.  Především pak mladá generace vyhledává Makarskou pro širokou nabídku zábavy.

Výlety z Makarské do širého okolí

  • pěší výlet do okolních středisek Makarské riviéry (Baška Voda, Brela, Tučepi nebo Podgora)
  • doporučit můžeme návštěvu některé z podbiokovských vesnic (např. Makar, Kotišina), kde můžete ochutnat tamní dobrá vína a pršut. Cestou můžete narazit na botanickou zahradu v Kotišině nebo geologickou stezku
  • určitě vyražte na procházku okolo poloostrova sv. Petra (můžete vystoupit na nejvyšší bod poloostrova) nebo posedět u majáky (který si můžete také pronajmout).
  • K návštěvě také láká jedno z největších poutních míst v Evropě – Medjugorje v Bosně, které je pouhých 80 km vzdálené od Makarské
  • milovníkům vysokohorských túr můžeme doporučit výlet na nejvyšší vrchol pohoří Biokovo – Sveti Jure, který se tyčí celých 1762 metrů nad moře (z Makarské vzdálen asi 31 km autem).
  • Lodní výlety na okolní ostrovy Brač a Hvar, kde se nachází mnoho krásných přírodních zajímavostí (poloostrov Bol)

Nabídka apartmánů k rezervaciBooking.com

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru