Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ambiciózní plán eskalátoru v Šibeniku

Eskalátory v Šibeniku - Chorvatsko

Šibenik patří mezi nejnavštěvovanější letovisko v Chorvatsku. Toto město je vedeno v seznamu UNESCO a určitě stojí za vaší návštěvu při dovolené v Chorvatsku. Místní starosta nyní bojuje za novou atrakci, která by v letních měsících přilákala ještě více turistů do tohoto krásného města.

Tím by se měli stát nové pojízdné schody, které by měly ulehčit výstup na hrad, který leží nad městem.

Propojení historické část s hradem díky eskalátorům

Známý zadarský architekt Nikola Bašić představil svůj projekt, který propojí promenádu v Šibeniku s hradem nad městem.

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit procházku úzkými uličkami směrem k zřícenině hradu nad městem. Krásný výhled do celého okolí Šibenického zálivu vás okouzlí. Proplouvající lodě dokreslují krásu Jaderského moře.

V hlavní sezóně je výstup na vrcholek nad městem náročný a výstup nemusí být pro každého. Proto byl představen projekt skupiny 3 eskalátorů, které by vše usnadnily. Celková délka esklátoru by měla být téměř 350.

Vizualizace eskalátoru - Šibenik

Nyní se pro celý projekt vykupují pozemky od místních obyvatel. Do dnešních dnů je vykoupena větší polovina potřebných pozemků.

Celý projekt eskalárů v Šibeniku naráží na památkáře. Těm se nelíbí některá detailní řešení. Samotný projekt u památkářů nachází souhlasné stanovisko při provedení některých změn. Největší neshody panují u samotného vstupního portálu, který bude potřeba zvětšit. To samé platí pro horní výstupní portál.

Atraktivita Šibeniku pro nejen pro české turisty

Městská samospráva již několik let bojuje za zvýšení atraktivity město pro turisty. Ve hře je například ještě jedna varianta, kdy místo esklátorů by byl využit výtah. Ovšem většině lidí se eskalátory líbí více. Využívají doteď nevyužité místa a jsou celkově přitažlivější.

Zde můžete vidět vizualizace celého. Pokud se tedy letos chystáte na dovolenou v Chorvatsku a budete se nacházet v blízkosti Šibeniku, není nic snadnějšího, než si udělat jednodenní výlet do tohoto krásného města.

Video prezentace projektu – pojízdné schody Šibenik

Zveřejněno: 24.03.2017 10:14Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru