Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Rekordní počet turistů překvapuje celé Chorvatsko

split-chorvatsko-dovolena-apartmany

Turistický ruch je na vzestupu po celém světě. Nás jako Čechy nejvíce zajímavá většinou cestování po Evropě. Velká část českých turistů plánu letní dovolenou u moře v Chorvatsku. No a právě Chorvatska za poslední víkend navštívilo nejvíce turistů v celé své historii.

Rekordní červnový víkend

Chorvatské úřady zaznamenaly rekordní příliv turistů. Jen v pátek 2. června dorazilo do Chorvatska více jak 285 tisíc turistů. Oproti minulému roku je toto číslo mnohem vyšší. Ve stejnou dobu v roce 2016 navštívilo Chorvatsko pouze 130 tisíc turistů.

Celková čísla za první 4 měsíce roku 2017

Za první čtyři měsíce letošního roku hlásí Chorvatsko 22% nárůst turistů oproti roku 2016. Celkový počet návštěvníků se tak vyšplhal za tuto dobu na 1,7 milionů. To znamená opět rekord za celou svou historii.

Letiště ve Splitu - Chorvatsko

Chorvatská letiště

Letecké spojení zažívají velký boom v Evropě. Každý den se otevírají nové a nové letecké linky. Není se čemu divit, že Chorvatsko plánuje výstavbu nového letiště v oblasti Makarské riviéry (o kterém jsme vás informali již dříve). Potřebu tohoto letiště dokazují také čísla ze soboty 3. června 2017 z letistě ve Splitu. Právě v sobotu padla na letišti ve Splitu rekordy, kdy zde za jediný den přistálo 94 letadel s více jak 23 000 pasažéry. Tento vysoký zájem o leteckou dopravu prokazují také čísla v května tohoto roku, kdy počet turistů vzrostl o 25,8%.

Jen pro upřesnění. V roce 2016 navštívilo Chorvatsko více jak 16,6 miliónů turistů a dá se ředpokládat, že toto číslo bude překročeno.

Stoupající zájem o Chorvatsko

V několika předešlých článcích z minulého roku jste se mohli od nás dočíst, že zájem o Chorvatsko stoupá. Rapidní nárůst zaznamenávají tzv. víkendové pobyty a prodloužené víkend (především v oblasti Istrie). Zároveň dochází k naplňování černého scénaře pro nás a dochází ke zdražování ubytování v soukromí. Pokud si chcete rezervovat apartmán v Chorvatsku s předstihem, je nejvyšší čas na jeho rezervaci. Tisíce apartmánů již nyní na začátku června 2017 hlásí plné ubytovací kapacity na rok 2017.

Proto pokud využijete našeho vyhledávání na našich stránkách Levnědochorvatska.cz (v horní části stránek), připravte se na to, že při zadání požadovaného termínu a počtu osob vám bude poskytnuto méně nabídky než jste byli zvyklí. Z celkového počtu více jak 10 000 apartmánů je v hlavní sezóně už více jak 45% zaplněno. Děkujeme za pochopení.

Zveřejněno: 05.06.2017 10:16Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru