Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Nové poutní místo v blízkosti Primoštenu

Poutní místo - Primošten Chorvatsko

Chorvatské letovisko Primošten patří k vyhledávaným místům Severní Dalmácie. Primošten je znám především jako romantické letovisko s krásným historickým centrem na poloostrově. Okolní kopce jsou posety vinicemi a nově v jeho blízkosti vyrostlo nové poutní místo se sochou Panny Marie.

V blízkosti Primoštenu nad místním kopcem mezi letoviskem a marínou vyrostla 17 metrů vysoká socha Panny Marie z Loreta. Sochu navrhl architekt Aron Varba. Samotná socha je pak pokryta krásnou mozaikou od umělce Miluna Garcevice. Mozaika se skládá ze zlata, stříbra a nejrůznějších vitráží. Socha je rozdělena do sedmi částí, které představují staré chorvatské koruny, které také bývali velmi zdobené.

Socha Panny Marie - Primošten

Atraktivní místo s krásným výhledem

Nový památník je umístěn na velmi krásném místě, odkud je krásný výhled do širokého okolí. Zároveň má přilákat náboženské poutníky z celého světa. Památník Panny Marie je jedinečnou stavbou v celém Chorvatsku. Samotný papež František dal tomuto památníku požehnání. Za dobrého počasí má být socha dokonce vidět z druhé strany Jaderského moře (Itálie).

Přístup k památníku je zdarma. Pokud se tedy chystáte na dovolenou v Chorvatsku a budete se pohybovat v okolí Primoštenu, navštivte toto nově vzniklé poutní místo. Ateistům se návštěva odvděčí krásným výhledem do celého okolí Primoštenu. Sami osobně známé tento výhled ještě z doby, kdy se památník plánoval. A skutečně můžeme návštěvu tohoto místa doporučit.

Hledáte-li ubytování a pronájem apartmánů v Primoštenu, využijte naší nabídky, kterou najdete zde.

Poutní místo - Chorvatsko Primošten

Fotografie: Josip Jadrijević / Općina Primošten (Facebook.com)

Zveřejněno: 22.05.2017 09:05Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru