Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Chorvatský Zaton zažije velký rozkvět (Holiday Resort)

Zaton - Holiday Resort (Zadar, Chorvatsko)

Turistické středisko „Zaton“ je mezi českými turisty velmi známe. Tato turistická „osada“ se nachází přibližně 15 kilometrů severním směrem od Zadaru a jen 2 kilometry od města Nin. Zaton je vyhledáván pro své klidné prostředí, krásnou pláž a zachovalou přírodu. V letních měsících je Zaton živé středisko, kde najdete restaurace, obchůdky, zábavu apod.

Chorvatský Zaton zažívá každým rokem stále větší zájem turistů (jak z ciziny tak domácích). S tím souvisí potřeba rozšíření ubytovacích kapacit a nabídka služeb. Proto se zdejší majitelé „osady“ rozhodli zahájit výstavbu turistických objektů, pohostinství a doplňkových služeb. Podle již vypracovaného projektu má v první fázi vyrůst v Zatonu nová recepce s nabídkou služeb jak pro návštěvníky kempu tak zdejších apartmánů. Vyrůst by zde měla „Dalmatská vesnice“ s až 500 mobilními domky. Dalmatská vesnice by se měla nacházet v borovicovém lese na ploše větší než 18 000 tisíc čtverečních metrů. Dále se počítá s vybudováním hotelu s kapacitou 250 ubytovacích jednotek, který bude nabízet prostory pro pořádání kongresů apod.

Chorvatsko - Zaton (Holiday Resort)

Další aquapark v Chorvatsku

Velkým lákadlem pro turisty s celého okolí by mělo být vybudování nejmodernějšího vodního parku na Jadranu (podle slov majitelů osady Zaton). Aquapark by se měl nacházet uprostřed Zatonu v blízkosti nově vybudovaného hotelu. Rozloha aquaparku by měla být 50 000 čtverečních metrů. V parku by se mělo nacházet jedenáct bazénů, umělé řeky, tobogány a mnoho dalších atrakcí.

Můžeme tedy jen doufat, že nezůstane jen u projektů, ale aquapark v Zatonu bude skutečně vybudován. Jak jsme vás již informovali v předešlém článku, v blízkosti Splitu se již buduje první aquapark na chorvatském pobřeží – Aquapark v Dalmatia Dugopolje (Split).

Chorvatský Zaton by se tak mohl stát nejvyhledávanějším místem v Severní Dalmácii. Již dnes Holiday Resort Zaton navštěvují tisíce návštěvníků každý rok a mnoho z nich se sem každoročně vrací.

Zveřejněno: 06.03.2012 13:00Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru