Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Tip na výlet – Modrá jeskyně na ostrově Biševo

Modrá jeskyně - ostrov Biševo

Chystáte-li se na dovolenou v Chorvatsku ve Střední Dalmácii, máme dnes pro Vás tip na výlet. V blízkosti ostrova Vis naleznete nevelký ostrov Biševo. Jeho rozloha činí pouhých 5,8 km2. Ostrov je známí u turistů díky velkému lákadlu – tzv. Modré jeskyni.

Ostrov je skutečně malý a nenabízí téměř žádné možnosti ubytování. Trvale zde žije jen 14 obyvatel. Na pobřeží se nacházejí letní usedlosti, kde během léta navštěvují především jejich majitelé. Ostrov Biševo je znám díky 14 jeskyním, které se zde nacházejí. Nejznámější je tzv. Modrá jeskyně.

Modrá jeskyně – ostrov Biševo

Modrá jeskyně se nalézá na východním pobřeží ostrova. Jeskyně je přístupná z moře úzkou a nízkou skalní bránou. Vstupní otvor je skutečně malý a proto se doporučuje vstupovat do jeskyně jen pokud je klidné moře. Rozměry jeskyně nejsou příliš velké. Modrá jeskyně je dlouhá 31 metrů a široká okolo 18 metrů. Skalním otvorem v moři do jeskyně proniká sluneční světlo a díky lomu světla vzniká nádherná hra barev (od modrošedé až po stříbřitou). Nejvhodnější je navštívit Modrou jeskyni v čase mezi 10. a 12. hodinou. Tehdy je lom světla nejintenzivnější.

Tipy na výlet - Modrá jeskyně

Na ostrov Biševou jsou pořádány lodní výlety místními cestovními agentůrami z ostrova Hvar, Brač, Makarské riviéry nebo Splitu. Do jeskyně se platí vstupné, které je zahrnuto v ceně výletu (cena vstupného se pohybuje okolo 25 Kn). V jeskyni je také možnost potápění (také za poplatek).

Vstup do jeskyně - ostrov Biševo

Ostatní jeskyně na ostrově

Na ostrově Biševo můžete navštívit také známou jeskyni Medvidina špilja. Jméno jeskyně pochází z dob, kdy zde žil Tuleň středomořský. Nyní pomalu dochází k navrácení tuleňů do Jadranského moře. Jeskyně je zatím přístupná. Dlouhá je více jak 150 metrů. Konec jeskyně ústí na malou krásnou pláž.

Zveřejněno: 12.07.2011 09:21Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru