Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ostrov Hvar

Ostrov Hvar - ubytování

Ostrov Hvar je druhým nejdelším ostrovem v Chorvatsku. Jeho rozlaha činí 299,6 km2 a díky tomu mu patří patří 4. příčka co do velikost ze všech Chorvastkých ostrovů. Ostrov naleznete ve Střední Dalmácii naproti Makarské riviéře. Od sousedního ostrova Brač je oddělen Hvarským průlivem a od ostrova Korčula je oddělen Korčulským průlivem.

Středem ostrova se táhne horský hřbet a jeho nejvyšší vrcholkem je Sveti Nikola s výškou 628 m.n.m. Severní část ostrova je hustěji osídlená než jižní část (strmé skalnaté pobřeží). Severní část je zároveň více členitější a nabízí desítky zátok vhodných ke koupání. Tyto zátoky jsou také vyhledávaným cílem turistů a lodních výletů.

Ostrov Hvar – apartmány, ubytování, letoviska

Ostrov BračTrvalý počet obyvat na ostrově dosahuje 11 tisíc. Většina obyvatel se živí jak zemědělstvím (oblast Velké Polje) tak cestovím ruchem. Za hlavní středisko cestovního ruchu se považuje město Jelsa. Toto letovisko je zároveň cílem mnoha turistů a výletů. Další významná letoviska jsou Stari Grad, Vrbovska, Zavala, Vrbanj atd. Na ostrově v posledním desetiletí vyrostly nové hotely a hotelové komplexy zaměření na wellnes a luxus. Mimo to zde najdete soukromé vily přímo u moře. V naší nabídce najdete okolo 500 apartmánů a ubytování v soukromí. Z nabídky si vybere skutečně každý. Od malých studií až po luxusní apartmány a majáky.

Koupání, pláže, sport

Ostrov Hvar patří spíše k poklidnějším místům v Chorvatsku. Proto zde nečekejte tak rozvinuté služby jako například na poloostrově Istrie. Na druhou stranu ostrov se může chlubit krásnou přírodou, velkým množstvím památek a překrásnými oblázkovými plážemi. Spolu k průzračnou vodou Jadranského moře je dovolená na ostrově Hvar skvělou volbou pro milovníky klidu a pohody.

Trajektové spojení na ostrov Hvar

Na výběr máte ze dvou trajektových linek. První linkou je trajektové spojení ze Splitu do Starého Gradu. Druhá linka směřuje na východ ostrova – ze Sućuraje do Drveniku (Makarská riviéra). V hlavní sezóně můžete využít méně využívaného spojení Drvenik – Syćuraj, díky čemuž můžete ušetřit mnoho času. Využít můžete také rychlé lodní linky (nejedná se však o trajekty!), které vyplouvají ze Splitu do města Hvar. Trajektové linky má ostrov také s Itálií.

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru