Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Split

Split - Chorvatsko (Střední Dalmácie)

Přímořské město Split najdete v severní části Střední Dalmácie. Dnes patří mezi 3 nejdůležitější města na chorvatském pobřeží (Rijeka, Zadar, Split) a zároveň se jedná o druhé největší město celého Chorvatska (více jak 210 000 obyvatel). Město samotné je velkým dopravním uzlem. Najdete zde významný přístav, autobusové nádraží a letiště. Split je brán jako východisko pro cestu na některé chorvatské ostrovy (ostrov Brač, Hvar).

Historie Splitu ve zkratce

Diokleciánův palác - Split (Chorvatsko)Město Split bylo založeno ve 3. století našeho letopočtu. Po vpádu Slovanů bylo město dlouhá staletí pod nadvládou Byzanské říše. Moc následně převzala Benátská republika a od roku 1069 se stal Split součástí Chorvatského království. Od roku 1420 opět moc nad městem převzala Benátská republika a to na celých 300 let. Z tohoto období najdete ve Splitu mnoho zachovalých památek.

Dnes je mezi turisty nejvyhledávanější zachovalé historické jádro města. V této části Splitu se nachází nejvýznamnější památka Diokleciánův palác. Palác patří mezi 7 chorvatských míst, která jsou zapsána na listiny dědictví UNESCO. Diokleciánův palác je vyhledáván především pro své zachovalé pozůstatky starořímské architektury.

Okolí Splitu

Město Split je vhodné především jako cíl celodenního výletu. Město samotné není významným letoviskem pro strávení letní dovolené. V okolí Splitu však najdeme hned několik velice významných chorvatských letovisek. Mezi nejznámější patří severozápadním směrem letovisko Trogir a ostrov Čiovo. Jihovýchodním směrem pak narazíte na nejznámější letoviska Jadranu – Omiš, Baška Voda, Makarska, Brela, Gradac a spousty menších významných letovisek. Celá tato oblast je pak známa především pod názvem Makarská riviéra.

Pokud budete hledat ubytování ve Splitu, tak zde narazíte na několik hotelů a hostelů. Samozřejmě zde najdete také ubytování v soukromí a možnost rezervace apartmánů. Avšak jak již bylo řečeno, město je vhodné spíše jako cíl výletu a večerní zábavy.

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru