Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Nejlepší evropská pláž se nachází na ostrově Vis

Pláž Stiniva na ostrově Vis (Chorvatsko)

Více jak 10 000 turistů se zúčastnilo ankety o nejlepší evropskou pláž pro rok 2016. Tuto anketu každoročně pořádá portál European Best Destination, kdy se snaží představit nejkrásnější pláže Evropy. Velkým překvapením pak bylo vítězství pláže Stiniva na chorvatském ostrově Vis. Tuto velmi krásnou pláž najdete v jižní části ostrova v blízkosti obce Marinje Zemlje.

Pláž Stiniva – ostrov Vis

Jak již bylo napsáno o pár řádků výše. Možnosti jak pláž Stiniva navštívit jsou v podstatě dvě:

  • První z nich je osobním automobilem a pěšky
  • Druhou možností je lodí, plachetnicí, motorovým člunem

Osobním automobilem se vydáte po silnici 117, která vede okolo celého ostrova Vis a je jeho hlavní tepnou. V obci Plisko Polje se můžete vydat směrem k obci Marinje Zemlje a dále asi 600 metrů rovno přes obec do velké pravotočivé zatáčky. Zde je nejlepší automobil zanechat a vyrazit pěšky (zhruba 300 metrů) k moři. Odměnou vám bude při příchodu k pláži krásný výhled na celou pláž a skalnaté okolí.

Pláž je také velmi populární u jachtařů apod. Před okolními skálami najdete témeř vždy místo ke kotvení. V hlavní sezóně zde bývá však docela plno.

Na pláži najdete také malé občerstvení, kde jsou nabízeny základní nápoje a jídlo.

Tip pro návštěvu pláže Stiniva na ostrově Vis

Pakliže si chcete na této pláži užít sluníčka a opalování, je nutné na pláž vyrazit přes pravé poledne. Relativně brzy totiž okolní skály celou pláž zastíní v odpoledních hodinách. Nemusíte se však obávat, že by na pláži byla zima. Oblázky a okolní skály jsou nahřáté a i tak je ve stínu příjemné teplo.

Také na našich stránkách najdete celou nabídku ubytování v Chorvatsku a také přímo na ostrově Vis. Vybírat si můžete z několika apartmánů.

Nejkrásnější pláž v Evropě - Chorvatsko

Zveřejněno: 25.04.2016 09:09Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru