Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Poreč

Poreč - apartmány, ubytování

Město a jedno z nejznámějších letovisek severní Istrie je chorvatská Poreč. Město leží jen asi 15 km od letoviska Novigrad (které se nachází severním směrem) a přibližně 45 kilometrů od státní hranice se Slovinskem. Poreč je největším střediskem na západním pobřeží poloostrovu Istrie. V letních měsících Poreč a její okolí nabízí nejvíce ubytovacích kapacit pro české turisty. Ačkoliv se to nemusí zdát, jedná se skutečně o největší ubytovací kapacity v Chorvatsku. Celková kapacita ubytování se odhaduje na více jak 95 000 lůžkách.

Velkým lákadlem pro turisty je historie Poreče. Mezi nejznámější historické památky patří Eufraziova bazilika, která byla zapsána v roce 1997 do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Během své historie byla Poreč také hlavním střediskem Istrie. Po první světové válce až do roku 1943 patříla Poreč pod Itálii. Během druhé světové války okupovaly Poreč Němci a teprve od roku 1947 patří Poreč pod Chorvatsko (tehdejší Jugoslávie).

Ubytování v Poreči – apartmány, penziony, hotely

V celém okolí istrijské Poreče nalezneme více jak 30 hotelových komplexů, 16 velkých turistických apartmánových komplexů a 13 kempů, mezi kterými naleznete také naturistické kempy (v Chorvatsku). Ubytování v apartmánech a soukromí je zde nespočet. V naší nabídce naleznete více jak 52 apartmánů v Poreči a okolí. Mezi nejvyhledávanější letoviska v okolí Poreče patří Lanterna (velký apartmánový komplex), Solaris, Ulika, Materada, Brulo, Špadiči, Zelena laguna a Bijela uvala. Právě v letovisku Ulika naleznete naturistický kemp (viz. Naturistické kempy Chorvatska).

Koupání v Poreči a okolí

Poreč ubytování, hotelyPoreč může nabídnout hned několik rozmanitých druhů pláží. Od přírodních kamenitých pláží přes oblázkové a štěrkové až po uměle vytvořené a doplněné oblázky. Často se můžete také setkat na plážích s betonovými platy, které oceníte především při slunění. Některé komplexy nabízejí pak skluzavky nebo tobogány. U většiny hotelů pak naleznete bazény.

Mezi nejkrásnější pláže patří pláž kempu Ulika (naturistický kemp), pláže u hotelového komplexu Bellevue, pláže hotelů Materada a Laguna, Parentium, Galijot, Lotosi a Delfin. Další krásné pláže se jmenují Borik, Oliva, Brulo, Špadiči-Materada, Gradsko (koupaliště) apod.

Sportovní vyžití – Poreč (Chorvatsko)

Celé okolí Poreče nabízí širokou škálu možností sportování. Díky tomu můžete prožít svou dovolenou aktivně. Největší nabídku sportovišť naleznete ve komplexu Zelana laguna a Plava laguna. Nejrozšířenějším sportem je zde tenis. Proto zde naleznete mnoho tenisových kurtů. Dále si zde můžete užít vodních sportů (windsurfing, vodní lyžování, jízdu na banánu, jachting, potápění apod. Pro milovníky koní je určeno jezdecké středisko Umag Katoro-Juricanija, které naleznete v lokalite Juricanija.

Milovníci cyklistiky ocení cyklistické trasy v okolí Poreče. Milovníkům míčových her jsou určeny hřiště pro volejbal, plážový volejbal nebo kopanou.

Zábava a kultura v Poreči

Poreč Chorvatsko apartmányNa své si příjdou také milovníci zábavy. V Poreči nalezneme hned několik diskoték, nočních klubů a restaurací s možností tance. Některé hotelové a apartmánové kompexy (Lanterna apod.) poskytují animační program pro děti i dospělé. Velkým střediskem co se týká zábavy je International Club v Zelené laguně.

Během léta se v Poreči koná hned několik koncertů vážné i moderní hudby. Ve dvou zdejších muzeích naleznete tradiční výstavy vstahující se k regionu Istrie. Při letní dovolené v Poreči si vybere skutečně každý to své.

Pokud už nebudete vědět jak se zabavit, můžeme Vám doporučit hned několik výletů do okolí:

  • krápníkové jeskyně Baredina (nachází se u obce Nova Vas 11 km)
  • lodní výlety do italských Benátek
  • slovinské historické město Piran

Nabídka apartmánů k rezervaci

Níže naleznete výběr apartmánů, které jsou volné v následujícím týdnu. Pro kompletní přehled klikněte zde. Výsledky pak můžete upravit volbou dalších parametrů ve vyhledávání.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php:301 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php(339): TempImg->fileExist('56117bf7d27809c...') #1 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(47): TempImg->getCacheUrl(Object(SimpleXMLElement)) #2 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(152): ApartmentList->getImgUrl(Object(SimpleXMLElement)) #3 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/pagetemplate-locality.php(73): ApartmentList->printData() #4 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-includes/template-loader.php(74): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-blog-header.php(16): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php on line 301