Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Jaká je budoucnost chorvatských dálnic (privatizace)?

Budoucnost chorvatských dálnic

Chorvatská vláda první týden v červenci (2013) odsouhlasila záměr do budoucna pro dlouhodobý pronájem všech chorvatských dálnic. Tzv. koncesi pro dlouhodobý pronájem získá investor, který bude následně vybrán komisí. Jedná se o provozování všech chorvatských dálnic na dobu 50 let.

Mezinárodní výběrové řízení bude oznámeno v nejbližší době a odhaduje se, že bude trvat 12 – 14 měsíců. Celkem se jedná o 1024 km chorvatských dálnic včetně úseků Bregana – Záhřeb – Lipovac, Záhřeb – Split – Ravča, Záhřeb – Rijeka a Záhřeb – Gorican. Ministr dopravy pak uvedl, že všechny peníze za pronájem půjdou výhradně na snížení veřejného dluhu. Jedná se o částku více jak 75 miliard korun.

Trocha spekulace o chorvatských dálnicích

Dá se předpokládat, že nový provozovat chorvatských dálnic dříve nebo později přistoupí ke zdražení mýtného nebo může také přistoupit k zavedení dálničních známek. Cesta do Chorvatska se tak prodraží až o několik set korun. Jen upozorňujeme, že se jedná pouze o spekulaci. Na druhou stranu u všech “privatizací” státní infrastruktury vždy došlo ke zdražení nejen v Chorvatsku, ale ve všech zemích EU včetně České Republiky…

Zveřejněno: 26.07.2013 10:09Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru